Tévhitek a felszámolási eljárással kapcsolatban

A pillanat, amikor a cégvezető kézhez kap egy felszámolás elrendelő végzést, ijesztő. Az ember fejében ilyenkor rémesebbnél rémesebb gondolatok cikáznak, ami sokszor téves. Így születnek meg az általános tévhitek magával az eljárással kapcsolatban.

Ebben a cikkben összeszedtünk néhány ilyen gondolatot, hogy tisztábban lássunk.

 

1. A felszámoló rosszat akar nekem!

 

A felszámoló nem gonosz, nem rossz szándék vezérli, nem célja az adós cég képviselőjének földbe döngölése. Nem egy tárgyalásunk volt már, ahol az ügyfél ilyen és ehhez hasonló jelzőkkel illette a felszámolókat. Ez hatalmas tévhit az emberek fejében.

 

Fontos kihangsúlyoznom, hogy ők nem akarnak rosszat a cégvezetőnek. A felszámolóbiztosok gazdasági szakemberek, sok éves rutinnal a hátuk mögött, tehát pontosan átlátják a cég működését, nem lehet őket megvezetni. 

 

2. Nem adom át a teljes iratanyagot, biztos elsiklik majd felette!

 

Amikor a tulajdonos úgy gondolja, nem ad át minden iratanyagot, mert a felszámoló úgysem veszi észre, az hatalmas tévedés. Tehát, ha valaki azt gondolja, hogy a felszámolóval nem kell együttműködni, sőt kifejezetten célja az, hogy megvezesse, óriási hibába esik, melynek nemcsak anyagi, de könnyen büntetőjogi szankciók is a következményei lehetnek.

 

Partnerként kell kezelni őket, teljesíteni, amit törvény szerint kérnek és a felszámoló is ennek megfelelően fog hozzáállni az adóshoz. 

 

3. Mindennek vége!

 

Sokan érzik úgy, hogy ezzel mindennek vége és a legjobb megoldás, ha homokba dugják a fejüket és elvonulnak egy sarokba, “Majd lesz valahogy!” felkiáltással.

 

Téves!

 

Mindent meg lehet oldani, a megfelelő szakemberek bevonásával! Ezért tartom fontosnak egy olyan szakértői csapat közreműködését, aki átvesz az ügyféltől minden kockázatot és előre kiszámíthatóan tudja kezelni az egész ügymenetet.

 

4. Nem törődöm vele, majd megszűnik magától!

 

Nem! Épp ellenkezőleg, ezzel csak még nagyobb és nagyobb problémák merülnek majd fel. Ha óriási a baj, tehát megoldhatatlan problémák adódtak, mint például a cég fizetésképtelenné válása, akkor sem az a megoldás, ha nem foglalkozunk vele.

 

Ez a fajta hozzáállás nem csupán anyagi szankciókat, bírságokat, hanem akár büntetőfeljelentést, mögöttes felelősség megállapítását célzó peres eljárást is eredményezhet. 

 

5. Majd holnap foglalkozom vele!

 

Majd később, majd holnap, majd a jövő héten. Ismerős mondatok, nem igaz?

 

Az ember természeténél fogva halogat, tehát a rossz, a negatív dolgokat minél később szeretné megélni, minél tovább tolni szeretné maga előtt. Gyakran nem érzik a súlyát a problémának és későn kapnak észbe. Amíg az ember nem ijed meg igazán, amíg nem tapasztalja meg a saját bőrén, hogy mi az a felszámolás, addig egyszerűen halogat. Ez a halogató attitűd vezet el ahhoz a ponthoz, amikor az eljárás már átbillen egy olyan ponton, ahol már sem tudunk neki segíteni. 

 

Nem győzöm hangsúlyozni, mennyire fontos egy olyan szakemberekből álló gárda, akik értik a folyamatot! Nélkülük egészen biztosan nagyobb probléma is lehet a folyamatból. 

 

Úgy érzed, saját vállalkozásodat érintően kilátástalan a helyzet? Szükséged lenne hiteles információkra a témával kapcsolatban?

 

Keress bizalommal, mi biztosítani tudjuk neked! 

Facebook

Üzenjen nekünk!

Kérjük, adja meg a nevét!
Kérjük, adja meg az e-mail címét!
Kérjük, adjon meg egy érvényes telefonszámot!
Kérjük, adja meg üzenetét!
Kérjük olvassa el, és fogadja el az adatvédelmi tájékoztatót!